info@kktckb.org 0392 228 8440 – 0392 228 5659 Pzt-Salı-Çarş-Cum : 08:00 – 16:15 Prş: 08:00 – 12:30 & 13:00 – 17:30

Kalkınma Bankası İş Kadınları Derneğini Kabul Etti

Kalkınma Bankası İş Kadınları Derneğini Kabul Etti

KKTC Kalkınma Bankası ile İş Kadınları Derneği yetkilileri bir araya geldi.

Toplantıda Banka Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Besim, Genel Müdür Saffet Barutcu ve Genel Müdür II. Yardımcısı İrem Ataman ile İş Kadınları Derneği Başkanı Şenay Ekingen ve İKD Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu.

İkili toplantıda; İKD üyeleri, ülkede yaşanan ekonomik kriz ortamında kadın girişimcilerin finansmana ulaşmada yaşadıkları zorlukları dile getirerek bu konuda KKTC Kalkınma Bankası ile ortak çalışmalar yürüterek, bankanın finansman imkanlarından özellikle kırsal bölgelerdeki mikro işletmelerin ve genelde tüm kadın girişimcilerin işlerini geliştirmelerine, ekonomik ve sosyal yönden kendilerini daha güçlü hissedecekleri bir imkana kavuşmaları yönünde destek talebinde bulunmuşlardır.

Bu çerçevede KKTC Kalkınma Bankası adına da Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Besim, Bankanın bu vizyona yönelik olarak başlatmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi vererek dile getirilen tüm talepler ve ihtiyaçlara yönelik planlı ve etkin bir işbirliği sağlama yönünde hazır olduklarını aktardı.

Bu kapsamda mikro işletmelere yönelik finansman desteği yanında Bankanın çok önem verdiği kümelenme finansmanı hakkında da bilgi vererek, İKD yetkililerinden bu konuda pilot bir uygulama için ön çalışma yapıp bu yönde de işbirliği yapma arzusunda olduklarını ifade etmiştir.

Yapılan görüşme sonunda görüşülen konular hakkında ön hazırlıkların tamamlanıp, Mart ayında yeniden bir araya gelerek çalışmaların ilerletilmesi ve uygulamaya geçilmesi yönünde fikir birliğine varılmıştır.