info@kktckb.org 0392 228 8440 – 0392 228 5659 Pzt-Salı-Çarş-Cum : 08:00 – 16:15 Prş: 08:00 – 12:30 & 13:00 – 17:30

Sürdürülebilir Kalkınmaya Katkı Koyan Derneklere Bağış

Sürdürülebilir Kalkınmaya Katkı Koyan Derneklere Bağış

Kalkınma Bankası’nın 25. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında, 25 Ekim 2018 tarihinde YDÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestası’nın performansıyla gerçekleşen konserin geliri, düzenlenen bir törenle dört sivil toplum örgütüne bağışlandı.

Konser etkinliği “sürdürülebilir kalkınmada lider banka” olma vizyonuyla hareket eden Kalkınma Bankası tarafından kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak tasarlanmıştı.

Bu kapsamda konser bileti satışlarından elde edilen gelir, kamu yararına sürdürdükleri faaliyetleriyle, çevre, eğitim, sağlık ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarında “sosyal fayda boyutuyla sürdürülebilir kalkınmaya katkı koyan” dört sivil toplum örgütüne bağışlandı.

Etkinliğe, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Direktörü Mustafa Kofalı, Banka Yönetim Kurulu üyeleri, desteklenen derneklerin temsilcileri ve Banka çalışanları katıldı. Etkinlikte CSO direktörü Mustafa Kofalı’ya bir teşekkür plaketi sunuldu.

Etkinlikte konuşan Banka Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Besim, çevre, sağlık, eğitim ve toplumsal cinsiyet alanlarında faaliyet gösteren dört derneği kutlayarak, konserin gerçekleşmesine katkı koyan herkese teşekkür etti.

Beş bin Türk Lirası tutarında (toplamda yirmi bin Türk Lirası) mali destek alan dört dernek;

  • Çevre hakkı savunuculuğu yapan Yeşil Barış Hareketi, 

  • Özel eğitime muhtaç engelli bireylere eğitim sağlayarak fırsat eşitliği yaratan KKTC Özel Eğitim Vakfı, 

  • Sağlık alanında engelli bireylerin hakları konusunda yaptığı lobicilik, savunuculuk ve farkındalık çalışmalarından dolayı Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği

  • Toplumsal Cinsiyet Eşitliği alanında, Kadına yönelik şiddeti önlemeye ve kadının ekonomiye katılması konusunda yaptığı çalışmalarından dolayı Mağusa Kadın Merkezi Derneği (MAKAMER) ‘dir.